Nagrody i wyróżnienia

Filip Szeląg

Dyplomy, medale i statuetkiO Filipie...Filip Szeląg od urodzenia jest mieszkańcem Tworoga. Obecnie ma 17 lat i uczęszcza do I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefanii Sempołowskiej w Tarnowskich Górach. Od sześciu lat czynnie uprawa łucznictwo, a od trzech lat strzela z łuku bloczkowego. Pasje łuczniczą skutecznie dzieli z nauką gdzie również odnosi sukcesy. Do dnia dzisiejszego Filip "przeszedl" w swoim treninfu i zawodach dwa łuki bloczkowe renomowanych producentów. Filip Szeląg jest zawodnikiem czynnym, zrzeszonym w Polskim Związku Łuczniczym oraz członkiem Klubu Łuczniczego A3D Toszek.

Do osiągnieć Filipa można zaliczyć między innymi:

 • w Pucharze Polski Field WA 2015, cyklu zawodów łucznictwa polowego zajęcie:
  - II miejsca w I rundzie - Stolarzowice, 22-24.05.2015r,
  - II miejsca w II rundzie - Legnica, 27-28.06.2015r,
  - II miejsca w III rundzue - Radzymin, 25-26.07.2015r, tym samym zajęcie II miejsce w Klasyfikacji Generalnej Pucharu Polski w kategorii juniorów łuku bloczkowego,
  - zdobycie II miejsca i tytułu Wicemistrza Polski 3D WA 2015 w kategorii junior łuku bloczkowego w III Mistrzostwach Polski w 3DWA - Rybnik, 22.08.2015r,
  - zdobycie I miejsca w III Mistrzostwach Polski Field WA 2015, w kategorii junior łuku bloczkowego - Kielnarowa, 5 - 6.09.2015r, oraz ustanowienie rekordu podczas tych zawodów Polski w konkurencji Field - 377 pkt na 24 dystansach oznaczonych i 736pkt. na 24 dystansach oznaczonych i 24 nieoznaczonych razem,
  - ustanowienie rekordu Polski w kategorii junior łuku bloczkowego na torach otwartych 2x50m wynikiem 644 punktów podczas Finału Pucharu Polski w łucznictwie bloczkowym w Warszawie, 29.05.2015r.
  - zdobycie wynikiem 629 punktów II klasy sportowej na rok 2016 podczas III rundy Pucharu Polski w łucznictwie Bloczkowym w Sędziszowie 06.07.2015
  -zakwalifikowanie się do Kadry Narodowej i udział w Reprezentacji Polski w Mistrzostwach Europy Field WA - Kielnarowa/Łańcut 5-10.10.2015r.


  Aktualności  Podsumowanie roku 2016
  Maj 2016


  I runda Pucharu Polski w Łucznictwie Polowym FIELD WA 2016
  Zawody odbyły się 28-29.05.2016 w Bytomiu/Stolarzowicach w Suchogórskim Labiryncie Skalnym.
  To teren o bardzo zróżnicowanej rzeźbie i ciekawej szacie roślinnej będący odmiennym wobec ostatnich rozgrywek łucznictwa terenowego FIELD WA.
  Po raz kolejny głównym organizatorem był doświadczony lokalny klub LKS TEMPO Stolarzowice w kooperacji z A3D TOSZEK i GROT RUDA ŚLĄSKA.
  Impreza była objęta Patronatem Damiana Bartyli – Prezydenta Bytomia. W zawodach w barwach Klubu Łuczniczego A3D TOSZEK wystąpiło 15 zawodników, co przy prawie 100 uczestnikach z całej Polski stanowiło 3-ci co do wielkości reprezentację klubową.

  W klasyfikacji indywidualnej medale i miejsca na podium zdobyli:
  1-sze miejsca i złote medale – Ryszard Pawłowski (IM) oraz jego syn Mateusz Pawłowski (BCM)
  2 miejsce i srebrny medal – Marek Serwinowski (IM)
  3-cie miejsca i brązowe medale – Rafał Dowhyluk (BM), Filip Szeląg (CM), Tomasz Wawrzyniak (IM)

  W klasyfikacji drużynowej (Team Field WA):
  1 miejsce – A3D TOSZEK 1 w składzie: Filip Szeląg (C), Rafał Dowhyluk (B) i Mirosław Cholewa (R)
  2 miejsce – A3D TOSZEK 2 w składzie: Michał Ociepka (C), Andrzej Trzeciak (B) i Michał Nemś (R)

  Nowy rekord Polski w kategorii CJM (Compound Junior Men) ustanowił Filip Szeląg, natomiast Mateusz (BCM) i Ryszard Pawłowscy (IM) poprawili własne, także rekordy Polski.
  W klasyfikacji klubowej o puchar „Najlepiej Punktującego Klubu" nasz A3D TOSZEK uplasował się wśród 17 klubów na 3 miejscu z 214 punktami pucharowymi, za GROT Ruda Śląska (234) i TEMPO Stolarzowice (295), przed KARIMA Prząsław (208).
  W podsumowaniu należy zwrócić uwagę na wszystkich zawodników A3D TOSZEK uczestniczących w tych zawodach, za zaciętą walkę o każdy punkt i osiągnięty progres w wynikach, a mianowicie w kategorii CM: Michał Ociepka, Paweł Mazalik, Władysław Andruszkiewicz i Krzysztof Czarnecki; w kategorii IM: Andrzej Jarczewski i Paweł Bartoszek.
  Udany debiut w zawodach łucznictwa polowego FIELD WA odnotowali Marek Serwinowski (IM) i Michał Nemś (RM). Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali nasi klubowi trenerzy i sędziowie Roman Krupa i Marcin Szeląg.
  Medale  Medale zdobyte przez Filipa

  ___________________________________________________________________________________________


  ___________________________________________________________________________________________

  ___________________________________________________________________________________________  Medal oraz dyplom za zajęcie 1 miejsca w zawodach łucznitwa polowego w kategorii łuk bloczkowy - kadet.
  II runda Pucharu Polski FIELD WA 2014

  ___________________________________________________________________________________________
  ___________________________________________________________________________________________
  III runda Pucharu Polski Field WA 2013  Jaworze, PUCHAR POLSKI 06.07 - 07.07.2013  ___________________________________________________________________________________________

  Filip na podium  Filip prezentuje zdobyty puchar oraz dyplom za zajęcie I miejsa w Mistrzostwach Polski

  Puchar za zdobycie I miejsca - Mistrza Polski w Łucznictwie Polowym "Field"

  Statuetka - I Gminny Turniej Łuczniczy- Gmina Tworóg

  Dyplomy