Brydż

Bank Spółdzielczy w Tworogu wspiera młodych sportowcówW Szkole Podstawowej w Tworogu od 4 lat działa sekcja brydża. Bank Spółdzielczy w Tworogu udzielił wsparcia finansowego przy organizacji Międzywojewódzkich Mistrzostw w Brydżu Sportowym i Ogólnopolskiej Olimpiady Sportów Umysłowych, które 22 i 23 marca odbyły się w Szkole Podstawowej w Tworogu.
W zawodach wzięło udział ponad 130 uczestników z Górnego Śląska, Dolnego Śląska i woj. Lubuskiego. Zawodnicy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych: młodzików i juniorów.
Wyniki zawodów sekcja z Tworoga może uznać za udane. Tworóg reprezentowało 10 osób, zajmując wysokie pozycje. Brydżyści spotykają się w placówce szkoły od 4 lat popołudniami dwa razy w tygodniu.
Brydż uczy wytrzymałości psychicznej i fizycznej, rozwija wyobraźnię. Brydż uczy również odpowiedzialności, bowiem gra się w parze i odpowiada się nie tylko za siebie ale również za partnera. Brydżyści z Tworoga mają na koncie sporo sukcesów o czym świadczą ustawione w gablotach imponujące puchary. Bank Spółdzielczy w Tworogu życzy dalszych sukcesów.